מאמר

לבבות מיחדים

סיון ורועי חלק ב’- יוצאים לדרך חדשה.

הסיפור הכואב של סיון ורועי משקף בצורה בולטת את ההבדלים בין איש ואישה, ועימם גם את חשיבות ההדרכה והידע הזוגי. המצב אליו הגיעו בני הזוג נובע בעיקרו מבורות וחוסר הבנה הדדית.

 

סיון, לא השכילה לדעת, שבעלה, כמו כל אדם, ובטח כמו כל בן זוג, זקוק להרגיש שהיא שמחה בו. שהיא מעריכה אותו ומוקירה. ייתכן והיא כן אמרה לו זאת מדי פעם, אך המסר העיקרי שהועבר בניהם שוב ושוב, היה הציפיות ובעיקר האכזבות שלה ממנו. היא רצתה אותו יותר רגיש, יותר קשוב, יותר מסור. ושידרה לו שהיא לא מרוצה ממנו, כמות שהוא. כמו כן הדרך שהיא בחרה להשפיע עליו, על פי מבחן התוצאה, הייתה לא מועילה ואף מזיקה.

 

ומה לגבי רועי? דבר אחד עיקר וחשוב רועי לא ידע. אישה תמיד (ברוב רובם של המקרים) מחפשת קרבה. ודווקא כאשר היא מתלוננת או מעירה, זהו הסימן לכך, שהיא זקוקה לו. בתחושה של רועי, בכל פעם שסיון העירה לו על כך שאינו רגיש או אכפתי, הוא חווה זאת כאשמה וכדחייה כלפיו. אך סיון התכוונה בדיוק להפך.

 

לנשים כידוע, יש נטייה להתלונן. לא שזו נטייה חיובית או מומלצת, אך אני שומעת אותה מכל מקום ומכל מגזר. בתלונות אלו האישה חפצה בדבר אחד- שבעלה יבין אותה. שיתקרב אליה. שיהיה לצידה. זוהי שפה נפוצה אצל נשים רבות. כלומר, במקום שבו קשה להן, כשהן זקוקות לחום וקרבה, הן נוטות להיפגע או לכעוס. זוהי שפה שרועי כלל לא היה מודע אליה. יתרה לכך, הוא הרגיש מואשם ופגוע. עד אשר התייאש מלנסות. מעבר לכך, רועי לא היה מודע לכך שאישה רגישה ופגיעה הרבה יותר מגבר. הוא התקשה לעמוד בכמות הפעמים שאשתו נפגעה ממנו. וממילא הוא חשב שהיא מגזימה וקיצונית. כל אלו גרמו לו לסגת אחורה, ולא להבין לעומק את הצרכים של אשתו.

 

רועי וסיון התבקשו לקחת פסק זמן מכל סוגי ההערות בבית. האווירה מוכרחה להשתנות. העבודה הראשונה שלהם הייתה ללמוד לתת האחד לשני הרגשה טובה. רועי ציין כי עבורו מילים של הערכה, ואוירה של שמחה בבית, יעניקו לו הרגשה טובה. סיון הדגישה כי יוזמות מצד רועי, והתעניינות יומיומית ברגשותיה, יעניקו לה הרגשה חיובית.

 

שניהם השתדלו זה עבור זה. והכי חשוב, נמנעו מלהעיר. ההערות או “התלונות” נשמרו למועד המפגש המשותף שלנו.

 

אך דבר עיקרי נוסף שניהם היו מוכרחים ללמוד. להבין.

 

להבין, אין פרושו להסכים. להבין את הזולת הכוונה היא לתת מקום אמיתי וכנה לרגשותיו. ובסיפור שלנו, סיון התבקשה ללמוד ולהבין את המקום של בעלה. את התחושה שנוצרה בליבו בעקבות האמירות החוזרות שלה על כך שאינו משקיע בה מספיק. רק להבין אותו ואת תחושותיו, גם אם לא להסכים.

 

סיון השתדלה להבין אותו, ובנוסף הסבירה לרועי שכשהיא מתוסכלת או נפגעת ממנו, היא כלל לא מתכוונת להאשימו, אלא שהיא מנסה להביע בפניו את הצורך שלה בקרבתו.

 

גם רועי התאמץ להביע הבנה כלפי סיוון. הוא הבין את הצורך שלה בקרבה, והבין את העובדה שהיא נפגעת כאשר היא מרגישה שהוא לא מספיק איתה.

 

אך ישנו עוד דבר אחד שבני הזוג היקרים מוכרחים ללמוד ולהפנים, על מנת שיצליחו לצאת לדרך חדשה. מהו לדעתכם הדבר הזה? מה חסר לסיון ורועי בכדי להצליח?

 

מוזמנים להגיב ולהשיב מחכמתכם.

 

חלק ג’ של סיפורים, אי”ה בשבוע הבא. 

 

 

1

תגובות

מאמרים קשורים

About אודליה מימון

תגובות

1 תגובות

  1. 5 ביוני 2016 at 18:50

    לדעתי שניהם צריכים להיות עם יותר עין טובה אחד לשני, וגם ללמוד לקב באמונה את החסרונות האחד של השני.

שלח תגובה


ברוכים הבאים לאוצרות פנימיים!

הצטרפו עוד היום לחברי "אוצרות פנימיים"

וקבלו חוברת עשירה, ייחודית ומגוונת,

במתנה!!!

כניסה עם חשבון


שכחת את הסיסמא?

 

הרשמה לאתר