הפייסבוק הורס לנו את הזוגיות!

שלום אודליה, אינני יודע אם יהיה לך איך לעזור, אך בכל מקרה, אשמח לשמוע את דעתך. אשתי מאוד מחוברת לפייסבוק. ואני מרגיש שזה פשוט הורס לנו את הנישואין! היא כל הזמן מסתכלת על תמונות שחברות שלה מעלות, ומתחילה להשוואות. “הבעל של ההיא הוציא אותה לטיול, הבעל של זאת כזה חייכן, ההוא עשה הפתעה ליום נישואין..”. אני כבר לא מסוגל לשמוע את הדברים האלה. אני מאוד מנסה להשקיע בזוגיות, אבל מאז שהיא עסוקה בתוך החיים של חברות שלה ובהשוואות האלה, הזוגיות שלנו רק מדרדרת, ואשתי פשוט לא מרוצה מכולם. בנוסף לזה, אני לא מוכן שאשתי תעלה תמונות שלנו. זה נראה לי לא שייך. הזוגיות שלנו היא לא עניין ציבורי. ובכלל, ביקשתי מאשתי מספר פעמים שתצא מהדבר הזה, אבל היא לא מוכנה. היא מתקיפה אותי וטוענת שזה “מאוורר” אותה במשך היום. נדמה לי שהיא פשוט מכורה. ואני ממש מתוסכל. מקווה שתהייה לך עצה בשבילי.

שלום וברכה,

קראתי את שאלתך בכאב. זאת מכיוון שאני פוגשת את הסוגיה הזו, יותר מדי פעמים. לצערנו, בדור הפייסבוק והווסטאפ, שבו אנו עסוקים בלתעד את חיינו ולשלוח לכולם.. הזוגיות נהייתה פחות אישית, פחות אינטימית והרבה יותר ציבורית ופתוחה.

 

אתה צודק שיש סכנה בחיבור אינטנסיבי לפייסבוק. סכנות שונות, שמתבטאות במגוון עניינים. הדבר הראשון הוא בדיוק כמו שתיארת. ההשוואות הבלתי פוסקות. כאשר אנשים מעלים תמונות, או מספרים סיטואציות קצרות מהחיים, והאחרים, מתחילים להשוואות או להרגיש. “למה אצלי זה לא ככה?”. כתבתי הרבה על החיסרון שיש בהשוואות, אך במילה אזכיר, כי ההשוואות הללו, מחלישות ופוגעות בראש ובראשונה, בנו בעצמנו.

 

מעבר לכך,  ישנה סכנה של התמכרות. וכאשר איש או אישה מתמכרים לכך, הם עלולים לשלם מחירים יקרים מאוד באופן כללי, ובפרט ליצור ריחוק מהמשפחה האישית שלהם. בנוסף, הדבר האחרון, והחשוב לא פחות, הוא ההתכתבויות בין גברים ונשים, שעלולים לא פעם להביא לקרבה שלילית ומזיקה (לצערי, אני מכירה מספר מקרים של קשרי פייסבוק, שיצרו הרס גדול וממשי).

 

ישנן עוד נקודות חשובות בהקשר לפייסבוק, על כך בעז”ה ארחיב בפעם אחרת. כעת, אחזור לשאלתך העיקרית. איך משפיעים על אשתך ומביאים אותה לצמצם את “צריכת הפייסבוק” ובעיקר להימנע מהשוואות?

 

ראשית, אתה יכול להראות לה את התשובה שלי, אולי הדברים בעז”ה ייכנסו לליבה. הצעה נוספת שלי, היא דווקא לנסות להבין אותה. להבין שזה מספק לה אוורור, שזה נותן לה אפשרות להתרענן מהמטלות היומיומית. תנסה להיכנס לנעלים שלה, ותבין מה הפייסבוק מספק עבורה. אחרי שתבין אותה, היא כבר לא תרגיש צורך לתקוף, כמו שציינת. ואני מאמינה שהיא אף היא תוכל לפתוח את ליבה , ולהקשיב. כמו כן, כדאי שתחשבו יחד על דברים נוספים שיכולים לאוורר אותה. חשיבה משותפת זו, יכולה לחדד אצלה את התחושה, שבאמת אכפת לך ממנה, ומצרכיה.

 

הנקודה השלישית, היא לא לדבר באופן שמאשים אותה ברמה האישית, אלא לדבר על פייסבוק ממקום כללי יותר. כלומר, לא לומר: “את מכורה לפייסבוק, הפייסבוק גורם לך להתלונן כל הזמן, זה רק מדרדר אותך, וכדומה”. אלא לתאר את הדברים באופן כללי וחיובי.

 

למשל, “אני רוצה שהזוגיות שלנו תהייה קרובה וטובה יותר, ואני מרגיש שהפייסבוק מפריע לנו לבנות”. או  “אנחנו צריכים להיות מרוכזים בזוגיות שלנו, זה מה שייתן לנו את הכוח להתקדם”. “אני רוצה שנהייה יותר ביחד, והעיסוק בפייסבוק גוזל הרבה זמן שלנו ביחד” וכן “נראה לי שהפייסבוק גורם לאנשים להתעסק בהשוואות, במקום בחיים שלהם” וכן הלאה.   

 

כמו כל נושא בחיים, בכדי להשפיע על בן או בת הזוג, צריך למצוא את הזמן המתאים, ולדבר ממקום שמבין, ולא תוקף. ממקום שחפץ לשנות מתוך עין טובה, ובלי לתת ביקורת ישירה.

לסיכום הדברים, אני מבינה את התסכול שלך מהסיבה הפשוטה, שזוגיות במהותה, היא הדבר הכי קדוש והכי פרטי שיש. מתחת לחופה החתן אומר: “הרי את מקודשת לי”. בתוך הזוגיות ישנה קדושה מיוחדת. קדושה זו גדלה דווקא כאשר הזוגיות שומרת על האינטימיות והצניעות שבה. לכן, בדור שלנו שבו הזוגיות של כולם יותר מוחצנת על ידי תמונות ועדכונים שוטפים, הסכנה שבפגיעה בקדושת הזוגיות והנישואין, הולכת וגדלה.

 

מעריכה את הרצון שלך לעשות שינוי, להשקיע בזוגיות ולבנות את הזוגיות שלכם ממקום אישי ופרטי, שלכם בלבד. ומציעה לך- להתפלל. תתפלל שהדברים ייכנסו לליבה של אשתך. תתפלל שהיא תצליח למצוא את הדרך להתאוורר בצורה אחרת.

 

מאחלת לך שתצליח לגעת בלב של אשתך, ובעז”ה תזכו יחד שהזוגיות שלכם תפרח ותעלה, באהבה, בשמחה ובקדושה. 

 

 

 

שלח תגובה

שאלות נוספות

ברוכים הבאים לאוצרות פנימיים!

הצטרפו עוד היום לחברי "אוצרות פנימיים"

וקבלו חוברת עשירה, ייחודית ומגוונת,

במתנה!!!

כניסה עם חשבון


שכחת את הסיסמא?

 

הרשמה לאתר