אמא מזניחה?!

אני אמא ל3 ילדים. הגדולה בכיתה א’, ועוד שניים בגן. הבעיה שלי היא שמאוד קשה לי לקום עם ילדיי בבוקר. עוד בימי רווקתי היה לי קשה לקום מוקדם… ועדיין קשה לי. רק שכעת אני אמא לילדים, ויש לי ייסורי מצפון על כך שאני מזניחה אותם. אמנם בעלי קם איתם בבוקר, אך הוא טוען בפני שהם צריכים את אמא שלהם. באמת קשה לי, יש לי רגשות אשמה גדולים.  אשמח לקבל ממך הדרכה וחיזוק בנושא הזה. תודה!

שלום לך אמא יקרה.

 

קראתי בעיון את שאלתך ואת התיאור הכנה שלך. זכית להיות אמא לשלושה ילדים מתוקים, ובתור אמא יש לך תפקידים שונים. אחד מהתפקידים הללו, לפי דברייך, הוא להיות עם ילדייך בשעות הבוקר, ולשלוח אותם למוסדות הלימוד. עם זאת, בפועל קשה לך לעשות, דבר שגורם לך לרגשות אשם.

 

לפני שאתייחס לקושי לקום בבוקר, אני מוכרחה לכתוב שבעיני, העובדה שאבא שלהם (בעלך) קם עם הילדים ומלווה אותם בבוקר, בהחלט יכולה להרגיע אותך. חבל שתצטערי כל כך, כאשר בסופו של דבר ילדייך מטופלים באהבה על ידי אביהם, וממש אינם מוזנחים.

 

ולעצם שאלתך. אני מבינה שקשה לך לקום בבוקר, מזה כמה שנים. לעניות דעתי כדאי לבדוק ולבודד מהן הסיבות לקושי זה. האם מדובר על עניין פיזי? או אולי על עניין נפשי שמכביד עליך? עניין פיזי יכול להיות למשל- שינה מאוחרת מידי בלילה, מחסור בוויטמנים, ברזל וכדומה. עניין נפשי יכול להתבטא למשל, במועקה כלשהי שמכבידה על הנפש שלך, ומקשה עליך להתחיל את היום.

 

כך או כך, השלב הראשון הוא לנסות ולזהות מהו הדבר שמכביד עליך, ולנסות לפעול בהתאם.

 

בסוף דברייך ביקשת הדרכה או חיזוק בנושא. החיזוק העיקרי שלי עבורך הוא קודם כל לזכור ולהאמין שאת אמא טובה. על אף שאולי זה לא נשמע לך הכיוון שיועיל, אך אני מאמינה כי ככל שתרגישי טוב עם עצמך, שתאמיני באימהות שלך ובעצמך, כך ייקל עליך לקום. תחושה טובה, הרגשת חיות וערך עוזרת לכולנו לקום בבוקר עם כוחות ואנרגיות גדולים יותר. אבל במציאות זו, שאת מזינה את עצמך במחשבות שליליות, שאינך טובה, שאת מזניחה וכדומה, את מכבידה על עצמך עוד יותר.

 

בנוסף, אני יכולה להציע לך עצה כללית יותר לקימה חיובית בבוקר. תקבעי לעצמך מראש שעה שבה את רוצה לקום בעז”ה. למשך 7:00. תכווני מראש את השעון 10 דקות מוקדם יותר.  ל6:50. בעשר דקות הללו תעשי לעצמך מעין דמיון מודרך, ותודי על הטוב שבעצמך ושבחייך. את יכולה למשל לומר לעצמך ולהתפלל שיהיה לך יום נעים ושמח, את יכולה לשנן בתוכך שהעולם ובפרט ילדייך זקוקים לך, שיש לך מה לתת. את יכולה לנצל את הזמן להודות התכונות החיוביות שלך, על הכוחות, הכישרונות. וכן להודות על משפחתך, על הבריאות, הפרנסה ועוד.

 

העיקרון שעומד מאחורי ה10 דקות הללו, הינו החשיבות להזין את המוח ואת הלב באנרגיה אופטימית. למלא את הנפש בחיוביות ובחיות. ככל שתתמידי לעשות זאת (גם אם תקומי מאוחר, אל תוותרי על הדקות הללו..), תחושי בעז”ה חיות, שמחה וכוחות גדולים יותר לקום אל יום חדש.

 

המון הצלחה,

אודליה.

 

 

 

שלח תגובה

שאלות נוספות

ברוכים הבאים לאוצרות פנימיים!

הצטרפו עוד היום לחברי "אוצרות פנימיים"

וקבלו חוברת עשירה, ייחודית ומגוונת,

במתנה!!!

כניסה עם חשבון


שכחת את הסיסמא?

 

הרשמה לאתר