שכנה שמעירה לי כל הזמן! די!!

שלום אודליה. אני כותבת אליך לאחר שבאו מים עד נפש. יש לי שכנה, אישה דווקא חביבה, אבל לאחרונה היא כבר ממש מציקה לי. כל פעם שהיא רואה אותי עם הילדים יש לה הערה אחרת. “לא חם מדי ילד? כדאי שתורידי לו שכבה אחת”. או “למה את הולכת עם מנשא? זה לא בריא לגב! שימי אותו בעגלה!” השבוע היא עברה את הגבול כשאמרה לי שהיא חושבת שאני צריכה להיות יותר סמכותית עם הילדים שלי. אין לי כבר כוח אליה. אני מרגישה חנוקה לידה. והאמת שאני ממש ממעטת לצאת מהבית, בכדי לא לפגוש אותה ואת ההערות שלה… אשמח לשמוע עצתך בנושא. (ואני לא יכולה לעבור דירה…).

 

שלום לך יקרה,

.

ראשית אני מוכרחה לציין שזו באמת התמודדות “מציקה”. ניסיתי לדמיין את עצמי במקומך, ונראה לי בהחלט לא קל לספוג כל הזמן הערות/הדרכות או ‘עצות טובות’, כאשר כלל לא ביקשת אותן.  עם זאת, כמו שכתבת בסוף דברייך,- אינך מתכוונת לעבור דרה. זו המציאות ועימה צריך להתמודד.

.

מספר כיווני מחשבה שחשבתי עליהם:

.

1. דיבור ישיר וכנה. לפנות לשכנה ישירות ובעדינות ולומר לה שההערות הללו אינן נעימות לך. את יכולה להוסיף, שאת מעריכה את הרצון הטוב, ואת הניסיון שלה, אבל את אינך זקוקה לכך.

.

2. לא להתרגש ממנה. בחיים כמו בחיים, תמיד יהיו אנשים שיהיה להם מה להעיר, מה להגיד, ולעיתים גם מה לבקר. ההתמודדות הזו היא סוג של ניסיון עבורך, ללמוד לצלוח את ההערות הללו ממנה ובכלל באנשים שונים במציאות. ובהקשר אל השכנה, אם יש משהו ענייני שאת יכולה ללמוד מהדברים שלה, אז נפלא. אך אם את מרגישה שאינך לומדת מכך, ולהפך, זה רק מציק ומטריד, נסי לתת לדברים שלה “לחלוף לידיך”. ואולי גם לחשוב על כך, שזה פשוט חוסר טקאט שלה… אך לא באמת קשור אליך.

.

3. חיזוק הקבלה וההשלמה עם עצמך. ההערות שלה מפגישות אותך עם תחושת הקבלה, או אי הקבלה שלך את עצמך. ככל שתחזקי מבפנים את תחושת הקבלה וההשלמה שלך עם הדרך שאת צועדת בה, עם האמונות והערכים שלך, כך ייקל עליך להתמודד מולה. אני מאמינה כי יש לך את ההבנות שלך לגבי גידול ילדייך- תאמיני בהם. תאמיני בעצמך. ככל שתצליחי להעצים את עצמך מבפנים, תוכלי בקלות רבה יותר “להחליק” את הדברים שלה, ולא להיפגע או לחוש מוטרדת וחנוקה מהם. להפך, תרגישי את החיבור שלך לאמונות ולתובנות שאת צועדת ומאמינה בהן.

.

מאחלת לך הרבה הצלחה,

תיהני מילדייך ומהגידול בהם, ואל תתני לשום אדם או שכנה, להפריע לך ליהנות מההורות שלך ומהדרך שאת צועדת בה.

.

הרבה נחת,

אודליה.

****

“אוצרות לחינוך באהבה”- סדרת הדרכות עשירות בידע, כלים וסיפורים

לגדל את ילדנו באהבה, בהבנה, עם משמעת נכונה, עם שמחה ותקשורת טובה!

לפרטים ורכישה לחצו כאן 

 

 

תגובות

1 תגובות

  1. 8 בנובמבר 2015 at 15:56

    מסכימה לגמרי עם התשובה
    יש מצב שזה גם בא מקנאה ואם כן צריך
    בחכמה לצאת מהסבך הזה

שלח תגובה

שאלות נוספות

ברוכים הבאים לאוצרות פנימיים!

הצטרפו עוד היום לחברי "אוצרות פנימיים"

וקבלו חוברת עשירה, ייחודית ומגוונת,

במתנה!!!

כניסה עם חשבון


שכחת את הסיסמא?

 

הרשמה לאתר